Article 2021-06-22 21:03:51

रस्का नगरपालिकामा स्थानीय समुदाय काउन्सिलका सदस्यहरुका लागि चुनाव गर्ने आयोगले ग्राडाक स्थानीय समुदाय काउन्सिलको चुनावको नतिजा घोषणा गर्‍यो।

त्यो ग्रामीण स्थानीय समुदायको-सदस्यीय नेतृत्व चयन गरियो। तीमध्ये विपक्षी उम्मेद्वार ड्र्यागिका निकोलिक पनि हुन् जसलाई नागरिक संगठन स्थानीय मोर्चा रस्का (एलएफआर) ले प्रस्ताव गरेको थियो।

MZ Gradac काउन्सिलका सदस्यहरूका लागि तीन पटक चुनाव भयो। पहिलो दुई मतको नतीजा निर्वाचन आयोगले रद्द गर्‍यो। यो पहिलो पटक निर्वाचन सामग्री हस्तान्तरणको समयमा अनियमितताका कारण भएको हो, र दोस्रो पटक „चुनाव प्रक्रियामा महत्वपूर्ण अनियमितताका कारण” घोषणा भएको थियो। निर्वाचन रद्द गर्ने सम्बन्धमा दोस्रो निर्णयको साथ आयोगले पुरानो मतदान आयोग खारेज गरी नयाा गठन गर्ने निर्णय पनि गर्‍यो।

LFR ले „चुनाव सामग्री हस्तान्तरण मा अनियमितताहरु” को कारण „पहिलो प्रजातन्त्रको घुटन” को रूप मा पहिलो मत रद्द भएको मूल्यांकन। यद्यपि सबै निर्वाचन सामग्रीहरू विधिवत पेश गरिएको थियो, ग्रैडाकमा निर्वाचन आयोगका अनुसार। ” दोस्रो रद्द गरिएको मतदान पछि बयानमा भनिए कि स्थानीयले मतदान केन्द्रमा मृतकहरू थिए भन्ने कुरा दावी गरे, त्यहाँ मतदाताहरू पनि थिए जसलाई मतदान केन्द्रमा “उनीहरूले भोट भ्याइसकेका थिए” भनिएको थियो र उनीहरूले आफ्नो नाम देखे हस्ताक्षरको लागि प्रदान गरिएको स्थान। „अरू कसैको हस्तलिपिमा लेखिएको।”

नागरिकहरूको यो राका संगठनले दावी गरेको छ कि १ local स्थानीय समुदायहरूमध्ये १ 15 जनामा ​​सूचीमा जम्मा उम्मेदवारहरू चुनिएका थिए र तिनीहरू सबै सत्तारूढ एसएनएसका सदस्यहरू भएका थिए र चारमध्ये केवल एक जना उम्मेदवार थिए। उम्मेद्वारका साथ ग्रडैक गाउँ स्थानीय समुदायमा बढी थियो।

जितेको मतको संख्याका अनुसार ड्र्यागिका निकोली 71१ मत प्राप्त गरेर दोस्रो स्थानमा थिइन र एक मात्र विपक्षी उम्मेद्वार हुन् जो एक स्थानीय समुदायको नेतृत्वमा हुनेछन्। एसएनएसबाट १२२ जना १ from स्थानीय समुदायमा परिषदका कुल सदस्यहरू चुनिएका थिए।

Feed