Article 2021-06-22 20:44:32

मोन्टेनेग्रो, एलेक्सा बेिक, जिद्रवको क्रिभोक्यापिक र ड्रिटन आबाजोविकका तीन सत्तारूढ गठबन्धनका नेताहरूले आज भने कि उनीहरू सरकारलाई उखाल्दै नयाँ चुनाव गराउने बिरूद्ध छन्, र मोन्टेनेग्रोको राज्यसम्बन्धी आन्तरिक मुद्दाहरूको समाधानका लागि विदेशी कारकको हस्तक्षेप। अस्वीकार्य थियो।

Krivokapic चुनाव मा डेमोक्रेटिक फ्रन्ट (DF) वरिपरि भेला गठबन्धन नेतृत्व, Becic डेमोक्र्याट को नेता छ र Abazovic URA को नेता हो।

सत्ताधारी बहुमतको सबल गठबन्धन डेमोक्र्याटिक फ्रन्ट (डीएफ) द्वारा प्रधानमन्त्री कृभोकापियको राजीनामाको माग गरिएको छ र अघिल्लो दिनमा त्यस गठबन्धन र क्रिभोकपीले नेताहरूले गम्भीर आरोप लगाए।

संसदीय बहुमत पाएका दलका नेताहरू बिहीबार साँझ 5 बजे बैठकले वर्तमान राजनीतिक स overcome्कटलाई हटाउनका लागि थप कदमहरूबारे छलफल गर्नेछन् जुन विशेष गरी प्रधानमन्त्रीको अनुरोधमा न्यायमन्त्री व्लादिमीर लेपोसाभिकलाई हटाएपछि बढेको थियो। Srebrenica नरसंहार समाधान को अपनाउने।

Krivokapić, Abazović र Beči by द्वारा संयुक्त विज्ञप्तिमा भनिएको छ कि अगस्ट August०, २०२० को चुनावको जीतले उनीहरूको राजनीतिक कामको ठूलो मूल्य प्रतिनिधित्व गर्दछ र यो व्यक्तिगत र पार्टीको महत्वाकांक्षाभन्दा माथि छ।

वर्तमान सरकारले उनीहरूले भनेजस्तै यस वक्तव्यका हस्ताक्षरकर्ताहरूको पूर्ण समर्थन प्राप्त भएको छ र सरकार र संसदीय बहुमतबीच यसको संरचना र कार्यशैलीमा हुने सम्भावित परिवर्तनहरूका सम्बन्धमा खुला र रचनात्मक वार्तालाप गर्नु आवश्यक छ।

विज्ञप्तिमा भनिएको छ, „हामी यस सरकारको पतन र नयाँ संसदीय चुनाव सम्पन्न गर्नेको विपक्षमा छौं, किनभने मोन्टेनेग्रोलाई कट्टरपन्थी सुधारको तत्काल कार्यान्वयनको साथ स्थिरता चाहिन्छ।”

जसरी थपिएको छ, वर्तमान राजनीतिक संकटमाथि विजय पाउन कुनै पनि समाधानले संसदीय बहुमत र पूर्व सरकारको कार्यले हालका महिनाहरूमा वास्तविकता पाएका केही मुद्दाहरूको बारेमा सरकारका संयोजकहरू बीचको भिन्नतालाई ध्यानमा राख्नुपर्दछ।

„सरकारको भविष्यका गतिविधिहरू चार विषयहरूमा केन्द्रित हुनुपर्दछ: आर्थिक विकास, देशको युरोपेली संघमा प्रवेश, भ्रष्टाचार र संगठित अपराध विरुद्धको लडाई र चुनावी कानूनको सुधार”।

Feed