Article 2021-06-22 18:25:43

नगर परिषदको २१ औं सत्रमा २० 20१ को लागि Čaak शहरको बजेटमा भएको निर्णयमा परिवर्तन र संशोधन सम्बन्धी प्रस्ताव तय गरियो। काउन्सिलहरूले पीई „ग्रैडाक” र यसका टुरिस्ट संगठनको यस बर्षको व्यापार कार्यक्रममा संशोधनलाई सहमति दिने निर्णयहरूको प्रस्ताव पनि तय गरे।

आकाकका मेयर मिल्नु तोडोरोभिले आधारभूत निर्णयको सम्बन्धमा बजेट कोषको सन्तुलन सम्बन्धी प्रस्तावलाई औंल्याए, यस बर्षको शहर बजेट १ 158 मिलियन दिनारले बढी हुनेछ र amount 95, 3 ,000,००,००० दिनार हुनेछ।

Čačak का मेयर, मिलुन तोडोरोभी

– यस बर्षको साढे चार महिनामा राजस्व र राजस्वको खर्चलाई ध्यानमा राख्दै, हामीले यसलाई वृद्धि गर्ने ठाउँ पाएका छौं। त्यहाँ धेरै अनुदानहरू थिए, शहर खातामा धेरै प्रवाह भए, धेरै जसो वातावरणीय संरक्षण मन्त्रालयबाट आएका थिए – an 74,००,००० असुरक्षित ल्यान्डफिल „प्रीलि” को पुनर्निर्माणका लागि, 57,००,००० ओभोर बन्जाको पर्यटन मन्त्रालयले निर्माणको लागि प्राकृतिक इतिहास संग्रहालय, एम्फीथिएटर, स्क्वायर र प्रोमेनेड, साथ साथै विडोवामा मन्दिरको निर्माण कार्यलाई निरन्तरता दिन ub० लाख दिनार भन्दा कम रेपुब्लिका श्रीप्सका सरकारको अनुदान। आधारभूत निर्णयका अनुसार हामीसँग १,7००,००,००० दिनार आयकरबाट आयको प्रक्षेपण थियो। ठूलो कुरा के हो भने, यस वर्षको पहिलो साढे पाँच महिनामा, राजस्व धेरै बढी छ र हामीले उनीहरूलाई २,०२,000,००,००० दिनारको अनुमान गरेका छन, जुन आफैले देखाउँदछ कि Ča fromk बाट धेरै मानिसहरूले रोजगारी पाए र करबाट थप राजस्व शहरको कोषागारमा ज्याला बेसी – टोडोरोभिले भने र पूरानो बजेटले 5.4 लाख दिनारको कृषि र Čसाकका उद्यमीहरुलाई नौ लाख दिनारको रकममा थप सहयोगको परिकल्पना गरेको छ।

PE „Gradac” Nebojsa Jelusic का निर्देशक

पीई „ग्रैडाक” का निर्देशक नेबोजा जेलसिकले भने कि व्यवसाय कार्यक्रममा भएका परिवर्तन र संशोधन मुख्यतया अदालतको निर्णय पछि र केही दायित्व पूरा गर्नका लागि रकम हस्तान्तरण गर्नका लागि बजेट सहायताको बृद्धिसँग सम्बन्धित छ। पूर्ण अधिकार। उनले भनेझैं दोस्रो प्रकारको सहयोगले सार्वजनिक कम्पनीलाई जियोडेटिक उपकरणहरू लैजाने स .्केत गर्दछ किनभने विद्यमानहरू पुरानो भइसकेका छन् र नयाँहरूले उनीहरूको काममा ठूलो राहत पाउने छन।

निर्देशक जेल्यूजिकले भने कि क्राउन महामारीले „ग्रैडाक” को व्यवसायमा ठूलो असर पारेको छ किनकि यसले अत्यन्त थोरै मानिसलाई रोजगारी दियो, २ 27 मात्र। कोबिद १ 19 १ from देखि एक्लोपना वा बिरामीका कारण कामबाट धेरै अनुपस्थित थिए।

– महामारी विज्ञान स्थिति परिवर्तन भएको छ र हामी आशा गर्दछौं कि अर्को अवधिमा हामी अझ सफलतापूर्वक हाम्रो कम्पनीको कार्यक्षेत्र भित्र पर्ने सबै कुराको निगरानी गर्न सक्षम हुनेछौं। हाम्रो काममा हामीलाई बाधा पुर्‍याउने कुरा भनेको पेशेवर कर्मचारीको अभाव र कम्पनीमा प्रतिकूल उमेर संरचनाको अभाव हो जुन युवाहरूको कम आय, विशेष गरी प्राविधिक पेशाको कारण उत्पन्न भएको हो। कम्पनीका गतिविधिहरू हाल ग्रामीण क्षेत्रका सडकहरूको मर्मत सम्बन्धी हालको कार्यहरूको नियन्त्रणमा कम गरिएको छ, त्यस पछि, सार्वजनिक कम्पनीहरूले उही सडकहरूमा काम गर्दछ, हरियो क्षेत्र, सार्वजनिक प्रकाशको मर्मतका साथै शहरी योजना र उपविभाग परियोजनाहरु – Jelusic भने।

Čaak, Vojin Jakovljević को शहर को पर्यटन संगठन को निर्देशक

जब शहरको पर्यटक संगठनको व्यवसाय कार्यक्रममा परिवर्तन र संशोधनको कुरा आउँछ भने, निर्देशक भोजिन जाकोभल्जेभियले भनेका छन्, तिनीहरू प्रकृति निर्माणका लागि वातावरणीय संरक्षण मन्त्रालयबाट आएको रकमको कारणले आवश्यक छ। ओभार बन्जामा रहेको केन्द्र (२२.१ मिलियन दिनार), व्यापार, पर्यटन र दूरसञ्चार मन्त्रालयबाट 35 35 करोडको रकममा पार्क, वर्गहरूको पुनर्निर्माण र मेम्जुभर्जेमा बन्दरगाहको एम्फीथिएटर र भूतल व्यवस्थाको लागि। यी रकमहरूको लागि धन्यवाद, ओभार-काबलर घाटीमा पर्यटन प्रस्ताव सुधार हुनेछ। जाकोभल्जेभियका अनुसार योजनाबद्ध कामका लागि सार्वजनिक खरीदको काम पूरा भइसकेको छ र कतिपयले आइसकेका छन् र सक्षम मन्त्रालयबाट निर्माण अनुमतिपत्र जारी हुने अपेक्षा गरिएको छ, ताकि आयोजनाहरुको हार्दिक कार्य छिट्टै सुरु हुन सकोस्।

सिटी काउन्सिलको बैठकमा दुई निर्णयहरू तय गरियो, पहिलो, „सकोलाना” नजिकको स्थानमा, नि: शुल्क, Čaak शहरको स्वामित्वमा गणतन्त्र जग्गा अधिग्रहण गर्ने सम्बन्धमा, र दोस्रो – MZ मा जग्गा ल्याउने। Roška एक सार्वजनिक पार्किंग स्थल र पहुँच सडक को निर्माण को लागी सार्वजनिक स्वामित्व बाट। काबार को शीर्ष।

V.S.


Feed