Article 2021-06-22 17:17:36

फ्यूचर आईकनिस्टहरू, आर्चीओलोगिस्टहरू, गीतहरू, गसलरहरू …

नागरिक संघ „स्वेटोसवस्के स्ववेनोस्ती” ले प्राथमिक विद्यालय „रत्को मत्रोभिय” र शहरका अन्य स्थानहरूमा पाँच शैक्षिक कार्यशालाहरू आयोजना गर्दैछ। कार्यशाला सहभागीहरू सबै शहरका स्कूलहरू (करीव percent० प्रतिशत) र उच्च विद्यालयका विद्यार्थीहरू (करीव percent० प्रतिशत) बच्चाहरू हुन्। प्रत्येक कार्यशालामा १० देखि १ participants प्रतिभागी हुन्छन्, विषय शिक्षकहरू द्वारा उनीहरूले देखाउने प्रतिभा र रुचिहरूमा आधारित छन। यस चयनलाई धेरै ध्यान दिइन्छ, किनकि परम्पराको संरक्षण पनि यसमा निर्भर छ, „पेपरका नागरिक नागरिक संघ” अध्यक्ष “युरो सेरानी” भन्छन्।

नागरिक संघ „स्वेटोसवस्के स्वानोस्ती” गत वर्षको अन्त्यमा गठन भएको हो र यो उही नामको अभिव्यक्तिको उत्पत्तिबाट शुरु भएको हो जुन सविन्दनको अघिल्लो बर्षमा दुई हप्ता अघि भएको थियो, प्राथमिक विद्यालय „रत्को मित्र्रोभ” को शुरुआतमा। , र पछि सबै शहरका स्कूलहरू सामेल भए। „Svetosavske svečanosti” यस वर्षको अभिव्यक्ति, कोभिदको कारणले फरक चरित्र पायो।

– संघको गतिविधिहरु जुन कार्यक्रमलाई विस्तार गरीरहेको छ शैक्षिक कार्यशाला बाहेक वर्षभरि महसुस हुन्छ। यस वर्ष, हामी पाँच कार्यशालाहरू आयोजना गर्दैछौं, जुन मेमा शुरू भयो जुन जुनको अन्त्यसम्म रहनेछ, र धेरै अन्य मितिहरू सेप्टेम्बरमा आयोजना हुनेछन्। त्यसो भए हामी सोपोनेन, Đurđeve stupove, Studenica मा गएर उत्कृष्ट पुरस्कार दिनेछौं। आइकन चित्रकला कार्यशाला मैकेनिकल एण्ड ट्राफिक स्कूलको आर्ट स्कूलमा महसुस भयो जुन शैक्षिक बोबान मन्डीइ, आइकन पेंटर र आना दमल्जानोभियको प्रमुख छन्। कला स्कूल। पुरातात्विक कार्यशालाका शिक्षक अलेक्सान्डर वुकादिनोभिय, एसोसिएशन „सर्बियाका आर्कियो-एमेचर्स” का अध्यक्ष हुन् र प्राथमिक विद्यालय „रत्को मित्रोभिय” को स्थानमा र अधिकतर क्षेत्रमा, जेलिकाको ग्रिडिनामा साइटमा यो महसुस भएको छ। Ostra मा Sokolica… सहभागीहरूले पनि Kamenica मा rinsing प्रविधि सुन संग भेटे। चर्च गाउने शिक्षिका जोर्डजे राडोजकोभिक, एक धार्मिक शिक्षक हुन् र राष्ट्रिय संग्रहालयमा अनुभवी रहेको ग्लर वर्कशॉप, जसको नेतृत्व गुसलर सोसाइटी „तानास्को रजिक” का अध्यक्ष गुसलार अन्द्रिजा मिलीकिक र जातीय विज्ञानी स्नेजाना शापोनिक आशनिन हैं। संस्था „Zračak” का निर्देशक अना Jakovljević र माध्यमिक विद्यालयमा विशेष शिक्षाकर्ताको सहयोगमा „१। नोभेम्बर „दानजेला Đिकीć, हामी समावेशी कार्यशालाहरु, अर्थात, गतिविधिहरु जुन संसारको आत्मामा छन्, जस्तै आइकनहरू, रोजासरीहरू बनाउने” को अनुभूति गर्दैछौं „- सेरानी भन्छन्।

उनको अनुसार, कार्यशालाहरूको लक्ष्य केहि बर्षमा नयाँ आइकन चित्रकार, पुरातत्वविद, गायक, गसलर उत्पादन गर्नु हो, जुन शहरको सांस्कृतिक जीवन भोलि „बोक्ने” एउटा कोर सिर्जना गर्नु हो।

यस वर्ष, चर्च गाउने कार्यशाला हप्तामा एक पटक साकार हुन्छ, प्राथमिक विद्यालय „रत्को मित्र्रोभी” मा, जहाँ सहभागीहरूले लिटुरजिकल, आध्यात्मिक र सर्बियाई परम्परागत गीतहरू गाउँछन्। कयूर र अर्केस्ट्रामा १ participants जना सहभागी हुन्छन्, जो आफ्नो काम र प्रदर्शनको लागि तयारीमा धेरै इच्छुक र लगनशील छन्, जुन २ 26 का लागि सांस्कृतिक सभामा योजना गरिएको थियो।

समावेशी कार्यशाला हप्तामा दुई पटक „Zra inka” को परिसर मा महसुस हुन्छ। प्रयोगकर्ताहरू बाहेक, एलिमेन्ट्री स्कूल „डा ड्रगिसा मिसोभिक” का चौथो कक्षाका बच्चाहरू पनि कार्यशालामा भाग लिन्छन्। शिक्षकहरूले जोड दिन्छन् कि कार्यशालाका सहभागीहरू उनीहरूको काममा धेरै इच्छुक र सहयोगी छन्, तिनीहरू सँगै काम गर्ने गुलाब, आइकनहरू, डिकूपेज टेक्निकको साथ वस्तुहरू रंगाउन, सेन्ट सवाको चित्र कोर्ने र रंग्न। समावेशी कार्यशालाहरू, सबैभन्दा माथि, बच्चाहरू सामाजिककरणको उद्देश्य हो, ताकि विद्यार्थीहरूले अशक्तता भएका व्यक्तिहरूलाई चिन्न र समाजमा विविधतालाई पोषण दिन।

पुरातात्विक कार्यशाला मे देखि जून १२ को शुरुदेखि नै साकार भयो, र एसाकका element प्राथमिक विद्यालयका १२ विद्यार्थीले भाग लिए। १ school स्कूल कक्षाहरू आयोजना गरियो, जहाँ विद्यार्थीहरूलाई उपकरण र उपकरणहरूको परिचय गराइयो, उनीहरूको प्रकार्य र पुरातात्विक अनुसन्धानमा उनीहरू कसरी प्रयोग गरिन्छ। शिक्षकहरूको धारणा यो छ कि कार्यशाला पूर्ण सफलता थियो, किनकि पुरातात्विक साइटहरूको संगठित भ्रमणहरू ज्ञानको ज्ञान र इतिहासको ज्ञानको चाहना हो, तर दुवै साइट र प्रकृतिको संरक्षणको लागि। सहभागीहरू पनि Kamenica मा सुन धुने को पुरानो तरिका को प्रस्तुति मा चासो थियो। यो खण्ड सायद सबैभन्दा चाखलाग्दो थियो, „किनभने सहभागीहरूले चाखलाग्दो ढु stones्गाको खोजीमा बालुवा धुने चार घण्टा बिताए, आशा छ कि कामेनिकाले केही सुनौला आश्चर्यहरू लुकाउँछ,” यस कार्यशालाका शिक्षक भन्छन्।

– विदवदानको आशमा नागरिक नागरिक संघ „स्वेतोसभस्के सवेनोस्ती” ले आइकन चित्रकला कार्यशाला आयोजना गरिरहेको छ, छैटमा छैटौं र आका स्कूलको साथ सहकार्यमा दोस्रो। आइकनोग्राफ़ी कार्यशाला दुबै शिक्षा र विद्वानको रेखाचित्र र रंगहरू मार्फत व्यावहारिक अनुप्रयोगको उद्देश्य हो। यस वर्ष „पवित्र महान शहीदहरूको प्रतिमाहरूका अंशहरू” विषयको साथ, हाम्रो पीडित पवित्र राजकुमार लाजरसको स्मृति र सम्मानको एक प्रकारको रूपमा। सहभागीहरूलाई देखाइएको छ, देखाइएको छ र बुझाइएको छ र व्यावहारिक रूपमा काममा महसुस गर्नका लागि पारंपरिक आइकनमा र approach्ग टेक्नोलोजी देखि टेकनीक र रंग अनुप्रयोगमा सहि दृष्टिकोण रहेको छ। ऐतिहासिक डाटा को माध्यम बाट, तिनीहरूले बिभिन्न स्कूल र आइकन चित्रकारी को शैली को बारे मा जान्न। हाम्रा बच्चाहरू छन् जो धेरै मेहनती र प्रतिभाशाली छन्। म तिनीहरूलाई मेरो स्पार्कहरू भन्न चाहन्छु, जुन यस ब्रह्माण्डमा कहिल्यै पर्याप्त हुँदैन, किनभने चिंगारी पनि अन्धकारको लागि एकदम बलियो छ। हामी ती मध्ये कुन सेन्ट रुबलभ, ला Long्गिन, जोग्राफ वा ड्र्यागन जोभानोभिकमा भोली योग्य हुन सक्छ भनेर थाहा छैन – आइकन पेंटर बोबन म्यान्डिक भन्छन कि यस बर्षको वर्कशपका युवा आइकन पेंटरहरूको कामका साथै केही पुराना चयनित गत बर्षको वर्कशपबाट आएका कामहरू, चर्च गेटमा प्रदर्शन गरिने छ। लाजरिस, पहाड लजुबीको पहाडमा, जुन २ 28 तारिख विदोवदानमा हुनेछ।

भायोलिन कार्यशालाका शिक्षकहरूले भने कि सहभागीहरूले पहिले नै आधारभूत कुराहरूमा महारत हासिल गरेका छन र गिरावटमा, सायद सेप्टेम्बरमा, नयाँ मितिहरू अनुसरण गर्नेछन्, जसमा उनीहरूले आफ्नो ज्ञान विस्तार गर्ने छन्। जे भए पनि, उनीहरूले औंल्याए जस्तै, उनीहरू बच्चाहरूको फिडलमा चासोको साथ धेरै सन्तुष्ट छन्।

सहभागीहरूको निष्कर्ष यो हो कि तिनीहरूले उत्तम १ 16 घण्टा बिताए जहाँ उनीहरूले सामान्यतया इतिहास र प्रकृतिको बारेमा धेरै सिक्यो, जसले आयोजकहरू बीच ठूलो सन्तुष्टि प्रदान गर्‍यो।

। आर

फोटो: UG „Svetosavske svečanosti”

LIDBIDI मा VIDOVDAN दिनहरू

चर्च नगरपालिका लुबिबीले आयोजना गरेको हो र शहर र टाउकको पर्यटन संगठनको संयुक्त तत्वावधानमा „विदुभदन डेज लजुबि” पहिलो पटक आयोजना गरीनेछ जुन तीन दिनसम्म चल्नेछ। नागरिक संघ „स्वेटोसवस्का स्वेतोनोस्ती” यस कार्यक्रमको सह आयोजक हो, जसमा केही कार्यशालाका सहभागीहरूले आफैं प्रस्तुत गर्ने छन्। „विद्वान् दिनहरू” जुन २ 26 देखि गैस्ट्रोनोमिक र टुरिस्ट कार्यक्रम „पसुलजीजादा” संग स्मारक परिसर तानास्को राजिकमा शुरु हुनेछ, र संस्कृति हाउसको हलमा „यसैले हाम्रा पुर्खाहरूले भने” शीर्षकको प्रदर्शनी खोलिनेछ। सर्बियाली मोन्टेनेग्रो अप को नेशनल काउन्सिल संग साझेदारी। दोस्रो दिन, जुन २ 27, विधववादन एकेडेमी लजुबीको चर्च गेटमा हुनेछ। छुट्टीमा नै, मन्दिरको महिमामा, निस्सन्देह, एउटा मूर्तिपूजा हुनेछ, र बेलुका बेलग्रेडका „फेनेकी बिसेरी” का कन्सर्ट हुनेछ, जुन परम्परागत आध्यात्मिक संगीत प्रस्तुत गर्ने, Đरो सेरानीले घोषणा गरे।


Feed