Article 2021-06-22 02:00:00

मंगलबार, जून २२, २०२१

आज, ब्लाक of 37 को भाँडादारहरूको अनुरोधमा डिप्टी मेयर गोरन भेसीले नयाँ बेलग्रेडको यस भागमा भवन निर्माणको वरिपरि खडा भएको समस्याको समाधानका लागि भाडावालहरू र लगानीकर्ताहरूको प्रतिनिधिहरूसँग बैठक गरे।

बेलग्रेड शहरको तर्फबाट भेसीले लगानीकर्ता र भाडामा लिने प्रतिनिधिहरूलाई बैठकमा आउनु भएकोमा धन्यवाद दिए किनभने यो पहिलो पटक हो कि उनीहरूले सँगै बसेर समस्याको बारेमा कुरा गरे।

– हामीले वास्तवमै ठूलो प्रयास गरेका थियौं, बैठक दुई घण्टा चली र हामीले यसमा सहमति जनायौं कि त्यो स्थानमा सबै गतिविधिहरू अर्को २ 24 घण्टामा स्थगित गर्नु हो। न लगानीकर्ताले न त निर्माण गर्ने कोशिस गर्नेछ न भाडावालहरूले विरोध गर्नेछन र भोली वार्तालाई निरन्तरता दिन हामी यहाँ फेरि बैठक गर्नेछौं र ती समाधानहरू खोज्नेछन् जुन सबैका लागि छ, दुवै भाडावालहरू र लगानीकर्ताहरू र बेलग्रेड शहरका लागि। Vesić भने।

डिप्टी मेयरले थप गरे कि उनी विश्वास गर्दछन् कि यस्तो समाधान भेट्टाउन सकिन्छ र त्यसको लागि राम्रो इच्छाशक्ति छ।

– मलाई थाहा छैन हामी यस क्षणमा सफल हुनेछौं कि छैन, तर सबैभन्दा ठूलो कुरा यो हो कि हामी कुरा गर्न बस्यौं र यो एकमात्र तरीका हो जुन हामी सामान्य समस्याहरू समाधान गर्न सक्दछौं र हाम्रो शहरलाई सबै मानिसका लागि अझ राम्रो बनाउन र एक अर्कालाई बुझ्ने मात्र छौं। राम्रो छ – – Vesić, जोड्दै थपे कि यो बैठक पहिले भन्दा एक ठूलो समझ देखाईएको थियो।

भाँडादारहरुको प्रतिनिधि, Nebojsa Popovski, आयोजित बैठक को लागी बेलग्रेड शहर धन्यवाद।

– बैठक धेरै लामो समय सम्म चल्यो, यो गहन र आँधीबेहरी थियो। यो प्रमाण पनि छ कि शहरले त्यस्तो बैठकको मध्यस्थको रूपमा हुनुपर्दछ किनभने हामीले लगानीकर्तासँग भेट्टाएको खण्डमा हामीले कुनै प्रगति गरेका थिएनौं। सम्झौताको रूपरेखा देखा पर्दछ, हालसालै कोही पनि यसबाट सन्तुष्ट छैनन्, तर हामी २ 24 घण्टामा एक अर्कालाई हेर्न र बढि प्रगति गर्ने सहमति जनायौं, त्यसैले हामी संयुक्त समाधानको आशा गर्दछौं – पोपोभस्कीले भने।

लगानीकर्ताका प्रतिनिधि नेबोजा पेरोविकले भने कि उनीहरूले अहिलेसम्म विवादित अवस्थाको समाधानका लागि अत्यन्तै राम्रो इच्छा देखाएका छन् र यो कानुनी रुपमा विवादस्पद छैन तर यो केवल नागरिकहरूको विरोध हो।

– हामीले अहिले सम्म धेरै दिन सम्म काम गरेका छैनौं र त्यो ठूलो आर्थिक क्षति हो। हामीले स्वीकार गर्‍यौं कि हामी समाधानको लागि अर्को दिन काम गर्दैनौं। हामी विश्वास गर्दछौं कि समाधान कानून द्वारा विनियन्त्रित हुनुपर्दछ, तर यदि यो सबैको हितमा छ, एउटा सम्झौता हुन सक्छ। आवश्यक परेमा हामी अपार्टमेन्ट किन्न तयार छौं यदि भाडामा लिनेहरू बिक्री गर्न तयार छन्, किनकि हामी हाम्रो प्रोजेक्टमा गहिरो विश्वास गर्छौं र यसले बेलग्रेड शहरको सुधार गर्नेछ। यदि हामी तेस्रो समाधानमा आउछौं भने, म विश्वास गर्दछु कि हामी त्यसलाई पनि स्वीकार गर्नेछौं – निष्कर्ष पेरोभिएस।

Feed