Article 2021-06-21 02:00:00

सोमबार, जुन २१, २०२१

यस वर्षको सेप्टेम्बर १ देखि नि: शुल्क शहर खेलकुद स्कूलमा भाग लिने प्राइमरी स्कूलको पहिलोदेखि th कक्षाका उमेरका children२,००० बालबालिकाहरूको रिपब्लिक इन्स्टिच्युट अफ स्पोर्ट्समा नि: शुल्क स्वास्थ्य परीक्षण हुनेछ, डिप्टी मेयर गोरन भेसीले भने।

उनले याद दिलाए कि बेलग्रेड शहरले युवा तथा खेलकुद मन्त्रालयको साथ मिलेर १२ बेलग्रेड नगरपालिका क्षेत्रहरूमा नि: शुल्क खेलकूद विद्यालय सुरू गर्‍यो।

– शहरका निःशुल्क खेलकुद स्कूलहरूमा जाने निर्णय गर्ने बच्चाहरू ह्यान्डबल, भलिबल, बास्केटबल, फुटबल, मार्शल आर्ट, जिम्नास्टिक, नृत्य र एथलेटिक्स तालिम लिन सक्षम हुनेछन्। यी खेलकुद स्कूलहरूले अभिभावकलाई केहि खर्च गर्दैनन् किनभने कोच, नियुक्ति र उपकरण शहर र मन्त्रालयहरू द्वारा भुक्तान गरिनेछ। हामीले निःशुल्क स्वास्थ्य जाँचहरू प्रदान गरेका छौं, जुन कानून द्वारा अनिवार्य छ र जसलाई आमा बुबाले अब तिर्ने बच्चाहरूलाई कतै प्रशिक्षण दिएमा, उनीहरू बच्चाहरूको लागि जो सहरका खेलकुद स्कूलहरूमा जान्छन्। त्यसकारण, बेलग्रेड विश्वविद्यालयको खेलकुद र शारीरिक शिक्षा संकायसँग मिलेर सहरका खेलकुद विद्यालयहरू भेला हुने बच्चाहरूका लागि पूर्ण रूपमा निःशुल्क हुनेछन् – भेसिले भने।

उनले थपे कि मन्त्री वञ्जा उडोविचिक र युवा तथा खेलकुद मन्त्रालयका लागि कृतज्ञ छु कि उनीहरूले खेलकुद संस्थानमा परीक्षा नि: शुल्क बनाउन सम्भव तुल्याए।

– यो आमाबुवाको लागि अर्को थप मद्दत हो जसले उनीहरूको घरेलू बजेटमा बचत सक्षम गर्दछ। यस हप्ताको अवधिमा, बेलग्रेड शहर र खेलकुदका लागि रिपब्लिक इन्स्टिच्युट बीच नि: शुल्क परीक्षामा सम्झौता हस्ताक्षर हुनेछ। बेलग्रेडले यसको भविष्यमा र हाम्रा बच्चाहरूमा लगानी गर्न जारी राख्छ। सेप्टेम्बर १ देखि करिब १०० हजार विद्यार्थीहरूको लागि निःशुल्क ट्याब्लेट र डिजिटल पाठ्यपुस्तकहरू उपलब्ध भएपछि, अब हामी children२ हजार बच्चाहरूको लागि नि: शुल्क खेलकुद विद्यालयहरू प्रदान गरिरहेका छौं – भेसीले भने।

Feed