Article 2021-06-20 02:00:00

आइतवार, जुन २०, २०२१

बेलग्रेड को मेयर प्रो। आज, २० जूनको अवसरमा – अन्तर्राष्ट्रिय शरणार्थी दिवसका डा। जोरान राडोजिकले औंल्याए कि बेलग्रेड शहरले हाम्रो राजधानीमा शरणार्थीहरू लिने र हेरचाह गर्ने सवालमा समाधान गरेकोमा र उनीहरूको सुधारको लागि उनी सन्तुष्ट थिए। जीवित अवस्था र समाजमा एकीकरण।

– बेलग्रेड शहरले देखायो कि यसले उत्तरदायी सामाजिक नीतिमा अगुवाई गर्दछ, र बेलग्रेडका मानिसहरूले कठिन जीवन परिस्थितिमा आफैंलाई भेट्टाएका मानिसप्रति समानुभूति र मानवता देखाएका छन्। दुर्भाग्यवस, मानव दु: ख र युद्धहरू हाम्रो इतिहासको एक हिस्सा हो। हामीले भोगेका कठिनाइहरू बिर्सिएनन्। त्यसकारण हामी युद्धका कारण वा सतावटको डरले आफ्नो घर छोड्न बाध्य भएकाहरूलाई कति सहयोग चाहिन्छ भन्ने कुरा पनि हामीलाई सचेत छ – रेडोजिकले भने।

मेयर राडोोजिकले औंल्याए कि २०१ 2014 देखि २०२० को अवधिमा बेलग्रेड शहरले १, 1,१० शरणार्थी र २ 7 intern आन्तरिक विस्थापित परिवारहरूको लागि आवास प्रदान गर्यो। उनीहरूलाई निर्माण सामग्रीको प्याकेज दिइयो, र बगैंचामा ग्रामीण घरहरू खरीद गरेर, पूर्वनिर्मित घरहरू छुट्याएर, र खरीद सम्भावनाको लागि भाडामा आवास इकाईहरू छुट्याएर सहयोग प्राप्त भयो, जसको मतलब 5,000००० भन्दा बढी मानिसहरू नयाँ भए घर।

बेलग्रेड शहर, सक्षम रिपब्लिकन र अन्तर्राष्ट्रिय संस्थाको सहयोगमा जिम्मेवार सामाजिक नीति लागू गर्न जारी छ र शरणार्थी र आन्तरिक विस्थापित परिवारहरूलाई निरन्तर सहयोग गर्दछ।

– गत वर्ष मात्र, बेलग्रेड शहर र सामाजिक संरक्षणका लागि सचिवालयले public वटा सार्वजनिक कलहरू बुझे जसमा शरणार्थीका refugees२ परिवार र आन्तरिक विस्थापितहरूका families 37 परिवारको हेरचाह गरिएको थियो, अर्थात् करिब २०० मानिस, निर्माण सामग्रीको प्याकेजहरू छुट्याएर र खरीद गरेर। बगैंचाबाट ग्रामीण घरहरू। जब शरणार्थी र आन्तरिक विस्थापित व्यक्तिहरूलाई सहयोग गर्ने कुरा आउँछ भने क्षेत्रीय आवास कार्यक्रम औंल्याउनु पर्छ, जसमा refugees 386 शरणार्थीका परिवारले आफ्नो घरको समस्या समाधान नगरेको ख्याल राखिएको छ, बगैंचामा ग्रामीण घरहरू किन्दा। र निर्माण सामग्रीका प्याकेजहरू छुट्याउँदै। 8 888 आवास इकाईहरू शरणार्थी परिवारहरूलाई खरीदको सम्भावनासहित 49 pre वटा पूर्वनिर्मित घरहरू भाडामा दिइयो – मेयर राडोोजिकले जोड दिए।

उनले थपे कि यस वर्षको सुरूमा बेलग्रेडमा १ 15 शरणार्थी परिवारहरूको आवासको समस्या समाधान भयो। बैंक अफ युरोपको विकास द्वारा संचालित क्षेत्रीय आवास कार्यक्रम कोष भित्र १ 165 हजार यूरोको रकम शरणार्थी परिवारका लागि बगैचासहित १ e ग्रामीण घर किन्नका लागि अनुमोदन गरिएको थियो र त्यसपश्चात कोष पनि दिइयो। पाँच थप परिवारको लागि प्रदान गरिएको।

सर्बिया गणतन्त्रको शरणार्थी र माइग्रेसन समितिको सहयोगमा बेलग्रेड शहर र सामाजिक संरक्षणका लागि सचिवालयले हाल बेलग्रेडमा निवास दर्ता गरेका शरणार्थीहरूको जीवनस्तर सुधार गर्न १०वटा प्याकेज निर्माण सामग्रीको विनियोजनको आयोजना गरिरहेको छ। यो गैर फिर्तीयोग्य प्याकेजको लागि आवेदन अन्तिम मिति जुन १ 16 थियो, प्रति घर निर्माण सामग्रीको एक प्याकेजको अधिकतम मूल्य 550० हजार दिनारसम्म, र सहायताको न्यूनतम रकम १ 184 हजार दिनार।

– यो दर्साउन महत्वपूर्ण छ कि अघिल्लो अवधिमा, कोरोनरी भाइरस महामारीको बेला, स्वागत र ट्रान्जिट केन्द्रहरूमा कडा निवारणका उपायहरू लागू गरिएको थियो। अघिल्लो महिनामा, हामीले बेलग्रेडमा शरणार्थीहरूलाई पनि खोप लगायौं। सार्वजनिक स्वास्थ्य संस्थान „डा। मिलन जोभानोभिय बटुट” को साथसाथै, र बेलग्रेडमा स्वास्थ्य केन्द्रहरूको साथ सफल सहयोगको आधारमा शरणार्थी र शरणार्थीहरूको लागि आवास केन्द्रहरूको प्रयोगकर्ताहरूको लागि खोप प्रक्रिया व्यवस्थित गरिएको थियो। क्रोएशिया र बीएचका शरणार्थीहरूलाई शरणार्थी आईडी खोप लगाउन सकिन्छ यदि उनीहरूसँग अर्को कागजात छैन भने – रेडोजिकले भने।

२००० मा, संयुक्त राष्ट्र संघले अफ्रिकी शरणार्थी दिवस, २० जून, अन्तर्राष्ट्रिय शरणार्थी दिवस घोषणा गरी एक प्रस्ताव पारित गर्‍यो।

– व्यक्ति जो सबै हराएको छ को लागी, हरेक मद्दत को एक धेरै मतलब छ। युद्ध, सतावट, हिंसाको डरले यी मानिसहरूलाई घर छोड्न बाध्य तुल्यायो। त्यसकारण, बेलग्रेड सहरले निरन्तर असंख्य सहायता कार्यक्रमहरू कार्यान्वयन गर्दैछ जसको जीवनको अवस्था र स्थिति सुधार गर्न यी मानिसहरूलाई सहयोग चाहिन्छ – महापौर राडोोजिक निष्कर्षमा पुगे।

Feed